Beauty by Klaudia Orenkiewicz

zabiegi upiększające

Powiększenie ust

Lejdis-1-8.jpg

Różnice pomiędzy Botoxem a kwasem hialuronowym.

Na wstępie napiszę, że swoje usta mam naturalne, duże, pełne. Jeśli miałabym je mniejsze to zapewne zdecydowałabym się na zabieg powiększający. Ja wybrałabym kwas hialuronowy .

 

Kwas hialuronowy

......................................................................................................................

To związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody.

Efekt

Po wstrzyknięciu żelu w usta (kontur, czerwień) preparat wiąże wodę i powiększa objętość lub modeluje kontur ust. Efekty utrzymują się 8-12 miesięcy i zależą od m.in. od rodzaju skóry i trybu życia. Efekt prawidłowo wykonanego zabiegu nie powinien być zbyt widoczny chyba, że pacjent ma takie życzenie. Usta powinny zachować naturalny wygląd, wtedy zabieg ten staje się modelowaniem i unikamy przerysowanego, karykaturalnego wyglądu. 

images.jpg

Przebieg zabiegu 

Zabieg wraz konsultacją trwa ok. 30 min, jest prawie bezbolesny. Z  reguły stosuje się znieczulenie miejscowe (krem lub znieczulenie stomatologiczne). Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami.

Znieczulenie stomatologiczne może podać tylko LEKARZ (!!)

Działanie uboczne

W miejscu implantacji żelu, bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji tj. obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę.


 

Postępowanie po zabiegu

Należy unikać wysokich temperatur, sauny i solarium.
Nie należy masować ani ugniatać ust bez wyraźnych wskazań.
U osób z częstymi opryszczkami zaleca się smarowanie ust preparatami przeciwirusowymi (Zovirax, Vratizolin)

Cena zabiegu 

 

Ampułka 0,55ml  około 700 zł
Ampułka 1ml  około 1 000 zł
Aquamid 1ml około  2 000 zł

 

Jeżeli szukacie dobrej kliniki, zauważycie że cena jest niska *nie promocyjna to ja miałabym obawy.

 

PAMIĘTAJ! Doświadczony lekarz medycyny estetycznej potrafi dobrać preparat odpowiedni do rodzaju skóry. Odradzi też iniekcji, jeśli z powodów medycznych zabieg wstrzykiwania kwasu nie jest wskazany.

 

BOTOKS

Botoks to tak naprawdę nazwa handlowa toksyny botulinowej - substancji produkowanej przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus. Popularnie nazywa się ją jadem kiełbasianym, ponieważ w naturalny sposób powstaje w zepsutych wędlinach i konserwach. Połknięty jad kiełbasiany jest bardzo silną trucizną. Jednak wstrzykiwany w niewielkich ilościach w mięśnie, nie ma szkodliwego działania .

 

 Botoks winny jest efektowi maski?
Efekt maski to wynik podania zbyt dużych ilości botoksu, w zbyt wielu miejscach na twarzy. Prawdą jest, że jeśli nadużywa się go przez wiele lat, może dojść do zaniku mięśni mimicznych.

Dlatego tak ważne jest, by toksynę botulinową podawał doświadczony lekarz, który powie „nie”, gdy pacjent będzie domagał się zbyt dużej ingerencji w mimikę. I odmówi, bez względu na zasobność portfela pacjenta. 

Różnice dotyczące częstotliwości powtarzania zabiegu

Główną różniącą między kwasem hialuronowy a botoksem jest czas utrzymywania się efektu po zabiegu. W związku z tym, że kwas hialuronowy wnika tylko w płytkie warstwy skóry i często zostaje wchłonięty przez organizm, zabieg należy systematycznie powtarzać. Zabiegi przypominające wykonuje się co mniej więcej 6-12 miesięcy.

Działanie jadu kiełbasianego w skórze utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Podczas zabiegu czasowo paraliżuje się mięśnie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek.

Różnicą jest także ryzyko związane ze źle wykonanym zabiegiem. W przypadku kwasu hialuronowego nie ma właściwie szansy na błędne przeprowadzenie zabiegu, bo nawet mało doświadczony kosmetolog wykona go prawidłowo. Inaczej jest, gdy decydujemy się na botoks. Przy tym zabiegu niepoprawnie dobrana dawka może nas oszpecić, powodując nieestetyczną i karykaturalną asymetryczność rysów twarzy.

 

Znam wiele dziewczyn, które powiększyły usta. Większość niestety jak dla mnie ma je niepoprawnie zrobione. Mamy wtedy efekt "Trout pout" to slangowe określenie na źle powiększone usta. Gdy kolagenowy zabieg się nie uda, usta wyglądają jak napompowane.

Jednak 90 % kobiet z ustami trout pout to efekt botoksu a nie kwasu. 

Kiedy byłam na zabiegu dermapen, kosmetolog opowiadała o powiększaniu ust. Zawsze odradza powiększenia jednorazowo o 3 razy wieksze niż naturalne. To wbrew jakiejkolwiek logice. A już napewno nie ma to nic wspólnego z pięknem czy efektem naturalnym.

Są też jednak kobiety (niestety znaczna mniejszość) które mają powiększone usta, a tak naprawdę nie widać tego na pierwszy rzut.

Są to napewno kobiety rozsądne, o gustach się nie dyskutuje, ale gust i zdrowy rozsądek a jego brak to bardzo duża różnica. 

 

Życzę Wam abyście dobrze wybierały kliniki i nigdy nie poddawały się takiemu zabiegowi w nieodpowiednich warunkach, u ludzi którzy robią to tylko dla pieniędzy. 

 

Dla dziewczyn, które w ogóle nie chcą powiększać ust ( boją się ryzyka )

polecam optyczne powiększenie makijażem . O tym już w kolejnym wpisie !

 

Ostrzeżenie...

laura-summers-19725408.jpg 

Aby wzbudzać zachwyt mężczyzn, młoda Brytyjka postanowiła ostatnio powiększyć sobie usta. Niestety, podczas wstrzykiwania botoksu pojawiły się pewne komplikacje. Laura straciła czucie w swoich napompowanych wargach. Poza tym, jej usta przybrały nienaturalnie wielkie rozmiary. Były cztery razy większe niż wcześniej. Dziewczyna wyglądała jak potwór.

Laura starała się oczywiście od razu zniwelować efekty nieudanej operacji. Przyjmowane przez nią antybiotyki na niewiele jednak się zdały. Bardzo prawdopodobne, że dziewczyna już do końca życia będzie wyglądać podobnie, jak na zdjęciu...

 

Są plusy i minusy, które zawsze trzeba rozważyć. . .