Beauty by Klaudia Orenkiewicz

zabiegi upiększające

Depilacja

 depilacja_mezczyzn.jpg

Depilacja - zwykły wosk, hot wax czy pasta cukrowa ?

 

Najstarszą metodą wbrew pozorom jest pasta cukrowa. Znam kilka salonów/gabinetów np w woj.pomorskim, które wykonują depilację pastę cukrową.

A szkoda bo jest to najlepszy produkt do depilacji. Dlaczego ?

Przygotowałam tabelkę z porównaniami tych trzech metod, ale najpierw napiszę krótko jak wygląda każdy zabieg.

 

Zacznę od najbardziej popularnej metody czy zwykłego wosku, który nakłada się na skórę w kierunku wzrostu włosów a wyrywa się w przeciwnym , czyli ''pod włos'' za pomocą bawełnianych plastrów.

Skóra przy tej metodzie nie ma żadnej ochrony i usuwając włoski, usuwamy również bardzo cieniutką warstwę naskórka.

Jest to najtańsza depilacja. 

depilacja_woskiem_1.jpg

10387690_793999370706975_5039635283923642309_n.jpg

na zdjęciu wyżej - mój zestaw, którego używam w domu, ale nie polecam zabiegów na własną rękę jeżeli nie ma się zielonego pojecia jak to robić :)

 

Teraz troszkę mniej znana w Polsce, ale łatwiej znaleźć salon wykonujący depilację Hot Wax * czyli gorący wosk niż depilację pastą cukrową * 

maxresdefault.jpg

HOT Wax - depilacja polega na nałożeniu najpierw na skórę specjalnej oliwki (nieduża ilość) . Oliwka sprawi, że gorący wosk (ok 38/39 stopni) nie podrażni skóry, usuniemy włosy bez naskórka. Nakładamy gorący wosk z kierunkiem wzrostu włosów i usuwamy w przeciwnym kierunku, tak samo jak zwykły wosk. Moim zdaniem HOT Wax jest najlepszy do depilacji brazylijskiej - usuwanie całego owłosienia z okolic intymnych u pań jak i u panów *w przypadku panów nazywamy tą metodę Manzillian*

HOT Wax po nałożeniu na skórę musi ostygnąć i usuwamy go bez użycia plastrów. Wcześniej nałożona oliwka sprawi, że zabieg będzie mniej bolesny.

 

Ja używam w pracy HOT wax firmy Lycon, mają bardzo duży wybór produktów, bardzo dobrej jakości.

 

Czas na pastę cukrową.

Pasta cukrowa -  Stosowana od wielu lat. Produkt w 100% naturalny ( cukier + sok z cytryny + woda ). NIE polecam robić pasty w domu. Można sobie poprostu zrobić krzywdę.

sugar-wax_zpse9cf7ba0.jpg

Pasta ma temperaturę nie wyższą niż 37-38 stopni, zanim ją nałożymy na miejsce depilacji - należy to miejsce odtłuścić np płynem miclearnym , następnie nakładamy talk , rozcieramy go i możemy przystąpić do 'wcierania' pasty. Zabieg jest dla większości osób bezbolesny, ale w okolicach intymnych niestety bólu uniknąć się nie da. Jest on o wiele mniejszy niż przy depilacji zwykłym woskiem, ale jednak troszeczkę go odczuwamy. Po depilacji nie mamy zaczerwienionej skóry i nie jest również podrażniona. *może być zaczerwieniona czasami np przy depilacji brwi lub wąsika. Jeżeli mamy zaczerwienienia w innych miejscach , może oznaczać to że pasta ma zbyt wysoką temperaturę.

 

Usuwanie owłosienia pastą cukrową w zasadzie nie ma wad.

Najlepszą zaletą jest to, że pastę nakładamy 'pod włos' i 'z włosem' usuwamy. Dzięki temu nie istnieje możliwość , że włoski będą się wrastały. Po depilacji zwykłym woskiem bardzo dużo osób ma ten problem.

sugar_paste_hair_removal_diagram_1_beauty_sugaring.jpg

Często czytam na forach, że za wrastanie się włosków obwinia się salon, w którym wykonywało się zabieg zwykłym woskiem . Absolutna bzdura . 

Włoski wrastają się z powodu usuwania ich w przeciwnym kierunku ich wzrostu. Czyli usuwając zwykłym woskiem, HOT wax'em lub nawet maszynką jednorazową.

 

Aby uniknąć lub zmniejszyć ilość wrastających się włosków polecam przed i po depilacji Peelingi złuszczające – stosowanie peelingów jest wskazane, ponieważ te preparaty kosmetyczne złuszczają naskórek. Peelingu należy używać przed depilacją i w jakimś czasie po niej. Środki te odnawiają skórę przez usunięcie z niej martwego naskórka, a to w znacznej mierze zmniejsza ryzyko wrastania włosków.

Polecam również kremy 'po depilacji' należy stosować od razu po depilacji i do tygodnia po. Regularnie 2 razy dziennie. Kremy opóźniają wzrost włosków, ale również zapobiegają ich wrastaniu.

 

Uten navn.png

 * Cena i efekt jest różna. Są osoby, którym włosy wyrastają po 2 tygodniach i są osoby którym wyrastają po miesiącu lub później.

 

Panom polecam HOT Wax lub oczywiście pastę cukrową. Zwykły wosk ciężko znosicie ;) i nie przesadzajcie z depilacją bo efekt 'dżdżownicy' nie każda kobieta lubi :)